Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Usług Społecznych w Goleniowie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Obowiązek informacyjny

Na podstawie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję:

 1. Administratorem danych osobowych jest Centrum Usług Społecznych z siedzibą w Goleniowie, ul. Pocztowa 13, tel. 91 460 14 72, e-mail: cus@goleniow.pl
 2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: Radosław Molenda e-mail: iod@cus.goleniow.pl
 3. Celem przetwarzania danych osobowych jest realizacja zadań określonych w przepisach prawa lub wykonywanych w ramach interesu publicznego.
 4. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych są:
 1. art. 6 ust. 1 lit. c (RODO) – przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze,
 2. art. 6 ust. 1 lit. e (RODO) – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi.
 1. Odbiorcami danych osobowych mogą być wyłącznie podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa.
 2. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.
 3. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wskazanego w pkt 3 celu przetwarzania, w tym w celu archiwizacji na podstawie przepisów ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
 4. W zakresie oraz na zasadach wynikających z RODO posiada Pan/Pani prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
 5. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO.
 6. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Administrator serwisu 21-08-2019 14:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 21-08-2019
Ostatnia aktualizacja: Administrator serwisu 23-01-2023 12:34